ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 7-ին կայացած արտահերթ նիստում միաձայն հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ է ընտրել ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանին:
Արուսյակ Ջուլհակյանը շնորհակալություն է հայտնել խմբակցությանը՝ վստահելու եւ իր թեկնածությունն առաջադրելու համար: Նա երաշխավորել է, որ ստանձնած հանձնառությունը պատվով կկատարի:
Այս պաշտոնը զբաղեցնում էր նույն խմբակցության պատգամավոր Վահագն Հովակիմյանը, սակայն վերջինս օրեր առաջ՝ հոկտեմբերի 3-ին, հրաժարականի դիմում էր ներկայացրել՝ իշխող ուժի կողմից ԿԸՀ նախագահի պաշտոնում որպես թեկնածու առաջադրվելու կապակցությամբ:
Արուսյակ Ջուլհակյանի կենսագրությունն ու աշխատանքային ուղին ներկայացրել է խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը:

On October 7, at the extraordinary sitting the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs unanimously elected Deputy Chair of the Committee the deputy of the RA NA Civil Contract Faction Arusyak Julhakyan.
Arusyak Julhakyan thanked the Faction for trusting her and nominating her candidacy. She guaranteed that she will fulfill the undertaken commitment with honour.
The deputy of the same Faction Vahagn Hovakimyan was holding this position, but the latter a few days ago, on October 3, submitted a resignation letter on being nominated as a candidate for the position of the CEC Chairman by the ruling force.
The Secretary of the Faction Artur Hovhannisyan presented Arusyak Julhakyan’s biography and the working path.